Gdzie można zobaczyć superszybkie auta?

Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, gdzie można się zetknąć z najbardziej niesamowitymi, najdroższymi, najszybszymi autami, to odpowiedź będzie raczej smutna. W pierwszej kolejności w filmach oraz grach komputerowych.

W popularnych „Szybkich i wściekłych” przewinęło się sporo supersamochodów, na przykład Lykan HyperSport – jedno z najdroższych aut na świecie. W wielu znanych grach wyścigowych, chociażby Need For Speed, również pojawiają się superszybkie pojazdy.

Zawsze wyróżniają się one najmocniejszymi silnikami oraz aerodynamicznym kształtem, które to cechy pozwalają na najwyższe osiągi. Na pewno spotkać tego typu auta można też na targach wystawienniczych, gdzie są prezentowane w ramach różnego rodzaju motor show.

Czasami jest możliwość obejrzeć te niezwykłe maszyny z bliska, a nawet do nich wsiąść, co jest niewątpliwie wielką frajdą dla wszystkich moto-maniaków. To naprawdę duże przeżycie dla wielu pasjonatów – zasiąść w fotelu samochodu, które przyspiesza do „setki” w cztery sekundy.

www.asteriksiobeliks.pl