Krótkie serie drogich aut

Kto z nas nie marzył kiedyś o Bentleyu, Ferrari czy Lamborghini? A to tylko najbardziej znane z najdroższych samochodów na świecie. Wiele marek, które kierują swoją ofertę do najbogatszych, nie przeznacza zbyt wielu środków na promocję.

Właściwie, nie muszą one tego robić. Ich ekskluzywne produkty są przeznaczone dla elitarnej grupy, która interesuje się tematem i doskonale wie, gdzie szukać nowych planów zakupowych.

Dla najbogatszych istotna jest chęć posiadania czegoś, czego nie ma nikt inny. Dlatego właśnie chętnie kupują niezbyt promowane, najdroższe auta o najwyższych osiągach.

Zazwyczaj czynią to w celach kolekcjonerskich, powiększając komplet aut już stojących w garażu. To piękne dzieła techniki, które posiada się po to, aby je podziwiać i ewentualnie raz w roku zabrać je na przejażdżkę.

Najpopularniejsze z drogich aut to z pewnością brytyjski Bentley Mulsanne, włoskie Lamborghini Aventador oraz amerykański Rolls-Royce Phantom. Często można je oglądać w amerykańskich filmach oraz teledyskach.