Musimy kupować okna z wywietrznikami

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że szczelnie zamknięte okna, mogą prowadzić do tego, że w naszym domu będzie pojawiała się wilgoć, a co się z tym wiąże, na ścianie zacznie wychodzić mało sympatyczny grzyb. To właśnie sprawia, że musimy się dowiedzieć, jak temu zapobiec, bo jest on bardzo ciężki do usunięcia, a na dodatek nie wiele potrzeba, aby powrócił, jeśli znowu zaczniemy stosować nieodpowiednie praktyki.

Musimy zapewnić dostęp świeżego powietrza

Jeżeli jesteśmy w domu, warto dopilnować, aby okna były otwarte, zwłaszcza jeżeli na dworze jest ciepło i pogoda na to pozwala. Zimą powinniśmy robić szybkie wietrzenie mieszkania, a więc otworzyć szeroko okno na kilka minut, a następnie je zamknąć i włączyć ogrzewanie.

Dzięki temu unikniemy powstawania grzyba na ścianach i jednocześnie będziemy mogli płacić mniejsze rachunki. Dawniej okna plastikowe były bardzo szczelne i jeśli ktoś wychodząc z domu nie zostawił ich rozszczelnionych, pozostawiając klamkę w odpowiednim położeniu, to przez cały dzień do domu nie miało dostępu żadne świeże powietrze. Teraz proponowane są nam okna, które posiadają u góry specjalne wywietrzniki. Mamy możliwość ustawienia ich pod różnym kątem, decydując w ten sposób jak wiele świeżego powietrza ma przez nie wpadać.

Latem mogą być one otwarte całkowicie, zimą tylko minimalnie, a przy porywistym wietrze, zawsze mamy możliwość całkowitego ich zamknięcia. Jeśli tylko zostawimy takie wywietrzniki otwarte, to możemy być pewni, że nawet przy szczelnie zamkniętych oknach do naszego domu będzie dostawało się świeże powietrze, dzięki czemu żadna wilgoć nie ma prawa się w nim pojawić. Koniecznie popatrzmy jak to działa i w jaki sposób mogą być ustawione takie wywietrzniki. Dzięki nim możemy sobie zaoszczędzić wielkich kłopotów.