Nie masz pomysłu na obiad

Urozmaicanie diety dziecka to nie lada wyzwanie. Chcemy, aby nie było monotonii i nudy na talerzu, aby dziecko wszystko chętnie zjadło. Jednak po pewnym czasie zwyczajnie zaczyna nam brakować pomysłów na obiad lub nie wiemy, w jaki sposób ułożyć odpowiednią dietę. Dobrym sposobem jest zajrzenie do Internetu, gdyż na wielu portalach można znaleźć dosłownie wszystko.

Jednak moim zdaniem najlepszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie przepisów na cały tydzień jest skorzystanie z dostępnych w sieci jadłospisów udostępnianych przez przedszkola. W takim przypadku będziemy mieć pewność, że podawane dziecku dania są odpowiednio przygotowane i zestawione pod względem całkowitego dziennego zapotrzebowania organizmu m.in. na witaminy.

Poza tym, jeżeli nasze dziecko uczęszcza do przedszkola, sprawdzanie jadłospisu pozwala uniknąć powtarzania obiadku w weekend. Taka współpraca jest nie zwykle istotna w zapewnieniu systematyczności w podawaniu posiłków, dlatego też starajmy się w dni wolne kontynuować godziny posiłków, jakie obowiązują w przedszkolu. Pomoże to dziecku nauczyć się, czy też oduczyć się podjadania, między posiłkami nie tylko w przedszkolu, ale także w domu. Dziecko od razu zauważy, że nowy rytm dnia nie obowiązuje tylko w przedszkolu, szybko stanie się nawykiem żywieniowym.

Jest to szczególnie istotne, jeśli wcześniej dziecko jadło jak tylko miało na to ochotę. Całkowite odwzorowanie jadłospisu, czy też wzorowanie się na nim znacznie ułatwia przygotowywanie posiłków.