Rolety, firanki, zasłony czy też może brak dekoracji

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć planując aranżację okienną jest cel, jaki chcemy osiągnąć i jakie produkty planujemy do tego wykorzystać.

A możliwości mamy wiele.

Należy zawsze pamiętać, że dobór wystroju okiennego nie może zależeć tylko od poziomu estetyki, ale także od funkcjonalności danego produktu.

W pomieszczeniach bardzo doświetlonych, ważne jest czasami uzyskanie możliwości ograniczenia dostępu promieni słonecznych a co za tym idzie zmniejszenia nagrzewania się danej powierzchni, szczególnie w okresie letnich upałów.

W miejscach o zmniejszonej ilości światła nie będziemy dążyć do zaciemnienia okien powodując jeszcze większe jego ograniczenie.

Montując rolety lub też gęste firany na oknach skierowanych w stronę ruchliwej ulicy uzyskamy efekt odizolowania się od świata zewnętrznego z jednoczesnym ograniczeniem dostępu do wnętrza mieszkania dla wzroku przypadkowych przechodniów.

Okna dachowe pozostawimy w formie surowej lub ewentualnie zamontujemy rolety zostawiając sobie możliwość spoglądania w rozgwieżdżone niebo.