Właściwości lecznicze granatu

Granat to jeden z owoców, którego właściwości lecznicze znane były chińskim lekarzom już od czasów starożytnych. Jakie dolegliwości wówczas zwalczano za jego pomocą? Medycy uważali wtedy, że granat to owoc, który zapewni im długowieczność. Jako, że składa się w przeważającej części z samych ziaren, był on dla nich także symbolem płodności.

Granatem – mimo iż jego miąższ jest słodki – leczono także rany. Był to również owoc przeciwdziałający biegunce, próchnicę, wrzody i stany zapalne gardła. Granat w medycynie doceniano do tego stopnia, że nie ograniczano się do wykorzystania samego owocu.

Korą leczono tasiemce, a kwiatami – cukrzycę. Dziś granat to dla nas przede wszystkim źródło młodości. Setki przeprowadzonych badań wykazały bowiem, że granat skutecznie przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników, procesom zapalnym, a nawet chorobom serca.

Dobrze wpływa on także na układ trawienny i łagodzi objawy PMS. Jeżeli więc chcemy długo cieszyć się piękną skórą i dobrym zdrowiem – codziennie pijmy chociaż pół szklanki soku z granatu.