Karnisze

Będące alternatywą dla szyn czy też uchwytów mogą stanowić urokliwą podstawę służącą do powieszenia wymarzonych przez nas ozdób okiennych. Przy wyborze należy kierować się zasadą doboru ich wyglądu do aranżacji całego pomieszczenia.

Nie musimy patrzeć globalnie na cały dom i jego wystrój dobierając karnisze, możemy się ograniczyć tylko do pojedynczego pokoju. Mają one stanowić jedność, ale nie muszą być bynajmniej wszędzie takie same.

Zapewne w przestrzeniach łączonych, takich jak kuchnia i jadalnia lub też otwarta kuchnia połączona z salonem, warto pokusić się o ten sam rodzaj tak, aby nie wprowadzać w naszym otoczeniu zbędnego, optycznego bałaganu. Różne rodzaje, wykonane z metalu czy drewna, o przekroju kwadratowym lub też okrągłym, kolorowe czy też naturalne, decyzja dotycząca zakupu zapewne nie jest zbyt prosta, ze względy na szeroki wachlarz możliwości.

Nie zapominajmy jeszcze o systemie składającym się z pojedynczego czy też podwójnego karnisza, dającego możliwość połączenia różnych rodzajów ozdób okiennych.